TNPW0805556KBEEA
Vishay
71-TNPW0805556KBEEA
TNPW0805556KBEEA
Mfr.:
Description:
Thin Film Resistors - SMD 556Kohms .1% 25ppm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
8 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 5000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Thin Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
TNPW e3
556 kOhms
0.1 %
25 PPM / C
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.45 mm (0.018 in)
- 55 C
+ 155 C
AEC-Q200
260 mW
150 V