RLR05C5602GSB14
Vishay
71-RLR05C5602GSB14
RLR05C5602GSB14
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 56Kohms 2% ERL-05
ECAD Model:
In Stock: 300
Stock:
300
Can Dispatch Immediately
On Order:
100
Factory Lead Time:
28
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS: N
ERL (Military RLR)
56 kOhms
125 mW (1/8 W)
2 %
100 PPM / C
- 65 C
+ 150 C
200 V
1.68 mm
3.81 mm
Axial
Bulk
Metal Film Resistors
Metal Film Resistors, Military/Established Reliability
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.41 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Metal Film Resistors
Factory Pack Quantity: 100
Subcategory: Resistors
Technology: Metal Film
Width: 1.68 mm