M-0402K1741FSTS
Vishay
71-M-0402K1741FSTS
M-0402K1741FSTS
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD M-0402 100PPM 1.74K 1% S TS e3
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
1.74 kOhms
100 mW (1/10 W)
1 %
100 PPM / C
- 65 C
+ 155 C
30 V
0402
0.254 mm (0.01 in)
0.559 mm (0.022 in)
0.838 mm (0.033 in)