DTO025C25R00FRE3
Vishay
72-DTO025C25R00FRE3
DTO025C25R00FRE3
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 25W 25ohms 1%
ECAD Model:
In Stock: 206
Stock:
206 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
REACH - SVHC:
Reel
Cut Tape
MouseReel
DTO25
25 Ohms
25 W
1 %
150 PPM / C
- 55 C
+ 150 C
500 V
8.2 mm (0.323 in)
7.2 mm (0.283 in)
2.8 mm (0.11 in)