VJ0603D620FXPAT
Vishay / Vitramon
77-VJ0603D620FXPAT
VJ0603D620FXPAT
Mfr.:
Description:
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 62pF 250V C0G 1% HI FREQ
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 8000   Multiples: 4000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
RoHS:
62 pF
250 VDC
C0G (NP0)
1 %
0603
SMD/SMT
Standard
- 55 C
+ 125 C
1.6 mm (0.063 in)
0.8 mm (0.031 in)
0.94 mm (0.037 in)