TP3D685K050E0900AS
Vishay / Sprague
71-TP3D685K050E0900A
TP3D685K050E0900AS
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid SMD TP3685K050DE0900AS
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid SMD
RoHS:
Reel
TP3
6.8 uF
50 VDC
10 %
900 mOhms
2917
D Case
7.3 mm (0.287 in)
4.3 mm (0.169 in)
3.1 mm (0.122 in)
- 55 C
+ 125 C
SMD/SMT
Brand: Vishay / Sprague
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dissipation Factor DF: 6
Leakage Current: 3.4 uA
Product: Tantalum Solid Surface Mounts
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 410 mA