150D276X9010B2T
Vishay / Sprague
74-150D276X9010B2T
150D276X9010B2T
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Solid Leaded 27uF 10volts 10% B case Axial
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
36 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Solid Leaded
RoHS: N
27 uF
10 VDC
Axial
12.04 mm (0.474 in)
4.7 mm
10 %
- 55 C
+ 85 C
Straight
Hermetically Sealed
150D
Reel
Brand: Vishay / Sprague
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Dissipation Factor DF: 6
Lead Diameter: 0.51 mm