RN50C4220FRE6
Vishay / Dale
71-RN50C4220FTR
RN50C4220FRE6
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/20watt 422ohms 1% 50ppm
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 5000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS: N
RN
422 Ohms
50 mW (1/20 W)
1 %
50 PPM / C
- 65 C
+ 175 C
200 V
1.65 mm
3.81 mm
Axial
Reel
Metal Film Controlled Temperature Coefficient Resistors
MIL-R-10509 Qualified Precision Film Resistor
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.41 mm