ISC1210ER2R2K
Vishay / Dale
70-ISC1210ER2R2K
ISC1210ER2R2K
Mfr.:
Description:
RF Inductors - SMD 2.2uH 10%
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
2.000
Expected 8/26/2026
Factory Lead Time:
10
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: RF Inductors - SMD
RoHS:
Molded
1210 (3225 metric)
Shielded
2.2 uH
10 %
320 mA
900 mOhms
- 55 C
+ 125 C
30
65 MHz
Standard
3.2 mm
2.49 mm
2.21 mm
Iron
ISC
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Non-Magnetic
Brand: Vishay / Dale
Case Code - in: 1210
Case Code - mm: 3225
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Mounting Style: PCB Mount
Product: RF Inductors
Product Type: RF Inductors - Leaded
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 7.96 MHz