CW02B3R300JE70HS
Vishay / Dale
71-CW02B3R300JE70HS
CW02B3R300JE70HS
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Through Hole CW-2B-HS 3.3 5% E70 e3
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1000   Multiples: 1000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Wirewound Resistors - Through Hole
3.3 Ohms
3 W
5 %
Axial
50 PPM / C
14.3 mm
4.8 mm
- 65 C
+ 250 C
CW-High Surge
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Features: Coated Resistors, Silicone Coated
Lead Diameter: 0.813 mm