CMF552R2100FKBF
Vishay / Dale
71-CMF55-2.21
CMF552R2100FKBF
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/2W 2.21ohms 1%
Lifecycle:
Obsolete
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
Delivery Restrictions:
RoHS: N
CMF Industrial
2.21 Ohms
500 mW (1/2 W)
1 %
100 PPM / C
- 55 C
+ 175 C
250 V
2.29 mm
6.1 mm
Axial
Bulk
Metal Film Controlled Temperature Coefficient Resistors
Industrial Grade Precision Metal Film Resistor
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: MX
Lead Diameter: 0.64 mm