CCF6060K4FKE36
Vishay / Dale
71-CCF60-60.4K-E3
CCF6060K4FKE36
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole 1/2watt 60.4Kohms 1% Rated to 1watt
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 2500   Multiples: 2500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS:
CCF60
60.4 kOhms
500 mW (1/2 W), 1 W
1 %
100 PPM / C
- 65 C
+ 165 C
500 V
3.53 mm
10.16 mm
Axial
Reel
Metal Film Resistors
Metal Film Resistors, Industrial
Brand: Vishay / Dale
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Lead Diameter: 0.64 mm