VDRH20X625BSE
Vishay / BC Components
594-VDRH20X625BSE
VDRH20X625BSE
Mfr.:
Description:
Varistors 625 VAC 566J 1650V-CL 10KA-P
ECAD Model:
In Stock: 924
Stock:
924 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Varistors
RoHS:
VDR
MOVs
PCB Mount
Radial
625 VAC
825 VDC
1 kV
1.65 kV
23 mm
10 kA
566 J
280 pF
- 40 C
+ 125 C
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Current Rating: 100 A
Lead Spacing: 10 mm
Product Type: Varistors
Factory Pack Quantity: 50
Subcategory: Varistors
Tolerance: 10 %
Type: Metal Oxide Varistors
Width: 8.8 mm