PR03000201800FAC00
Vishay / BC Components
594-PR03000201800FAC
PR03000201800FAC00
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole PR03 1% AC 180R
PR03
180 Ohms
3 W
1 %
+ 155 C
750 V
5.2 mm
16.7 mm
Axial
Lead Diameter: 0.78 mm