PR02000207507JL100
Vishay / BC Components
594-PR02000207507JL1
PR02000207507JL100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole PR02 5% L1 R75
PR02
750 mOhms
1.2 W
5 %
+ 155 C
500 V
3.9 mm
10 mm
Radial
Lead Diameter: 0.78 mm