PR01000102610FA500
Vishay / BC Components
594-PR01000102610FA5
PR01000102610FA500
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole PR01 1% A5 261R
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
PR01
261 Ohms
1 W
1 %
250 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Axial
Metal Film Resistors - Through Hole
Power Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Features: AEC-Q200 Qualified, High Power In Small Packages
Lead Diameter: 0.58 mm