NTCLE305E4502SB
Vishay / BC Components
594-NTCLE305E4502SB
NTCLE305E4502SB
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors NTC LEADED 5K
ECAD Model:
In Stock: 1.020
Stock:
1.020 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
NTCLE305E4-SB
3984 K
5 kOhms
50 mW
2.2 %
PCB Mount
Radial
- 40 C
+ 125 C
1.6 mm
41 mm
1.6 mm
5 mm