NTCLE203E3474HB0
Vishay / BC Components
594-NTCLE203E3474HB0
NTCLE203E3474HB0
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 470Kohms 3%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 500
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
NTCLE203E3
470 kOhms
100 mW
3 %
PCB Mount
Radial
- 55 C
+ 150 C
6 mm
4.2 mm
4 mm
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IL
Lead Diameter: 0.5 mm
Lead Spacing: 2.54 mm
Product Type: NTC Thermistors
Factory Pack Quantity: 500
Subcategory: Thermistors
Type: NTC
Voltage: 500 V