NTCALUG02A103FA
Vishay / BC Components
594-NTCALUG02A103FA
NTCALUG02A103FA
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 10K/1% 3984K/0.5% AEC-Q200 45mm
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
998
Expected 6/25/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
RoHS:
NTCALUG02A
3984 K
10 kOhms
1 %
Ring Lug
Wire Lead
- 55 C
+ 125 C
8.5 mm
61.8 mm
8.5 mm
16.8 mm
AEC-Q200
Bulk
B Tolerance: 0.5 %
Beta Value: B25/85
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 0.56 mm