NTCALUG01A104GA
Vishay / BC Components
594-NTCALUG01A104GA
NTCALUG01A104GA
Mfr.:
Description:
NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors 100Kohms 2% AEC-Q200 38mm
ECAD Model:
In Stock: 1.171
Stock:
1.171 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: NTC (Negative Temperature Coefficient) Thermistors
RoHS:
NTCALUG01A
4190 K
100 kOhms
2 %
Ring Lug
Wire Lead
- 40 C
+ 150 C
3.7 mm
38.1 mm
7.2 mm
15.7 mm
AEC-Q200
Bulk
B Tolerance: 1.5 %
Beta Value: B25/85
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 1.12 mm