MBE04140C3162FC100
Vishay / BC Components
594-MBE04140C3162FC1
MBE04140C3162FC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBE/SMA 0414-50 1% C1 31K6
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
31.6 kOhms
1 W
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
500 V
4.2 mm
11.9 mm
Axial
Metal Film Leaded Resistors
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive, Industrial, Medical
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.8 mm
Lead Spacing: 15 mm