MBB0207VE6652BC100
Vishay / BC Components
594-MBB0207VE6652BC1
MBB0207VE6652BC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBB/SMA 0207-15 0.1% CECC 06 C1 66K5
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
MBB - Precision
66.5 kOhms
400 mW
0.1 %
15 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Axial
Metal Film Leaded Resistors
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Industrial, Medical
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.6 mm
Lead Spacing: 10 mm