MBB02070C1503BCT00
Vishay / BC Components
594-MBB02070C1503BCT
MBB02070C1503BCT00
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBB/SMA 0207-50 0.1% CT 150K
ECAD Model:
Mouser does not presently sell this product in your region.
Availability
Stock:
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
Delivery Restrictions:
150 kOhms
600 mW
0.1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Axial
Reel
Cut Tape
Metal Film Leaded Resistors
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive, Industrial, Medical
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.6 mm
Lead Spacing: 10 mm