BFC246731392
Vishay / BC Components
BFC246731392
Mfr.:
Description:
Film Capacitors .0039uF 5% 400volts
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
3900 pF
400 VDC
Radial
Polyester
10 mm (0.394 in)
General Film Capacitors
220 VAC
5 %