BFC236858563
Vishay / BC Components
594-BFC236858563
BFC236858563
Mfr.:
Description:
Film Capacitors 56nF 10% 400V
Factory Lead Time:
Minimum: 1200   Multiples: 1200
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1200)
Vishay
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
0.056 uF
400 VDC
Radial
Polyester
15 mm (0.591 in)
General Film Capacitors
220 VAC
10 %