BFC233923472
Vishay / BC Components
BFC233923472
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors .0047uF 10% 310volts
ECAD Model:
In Stock: 114
Stock:
114 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
4700 pF
X2
310 VAC
Radial
10 mm (0.394 in)
630 VDC
12.5 mm
4 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
20 %
2 Pin
Straight
- 55 C
+ 110 C
10 mm
BFC2339
Bulk
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Lead Diameter: 0.6 mm