BFC233911332
Vishay / BC Components
594-BFC233911332
BFC233911332
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors 3.3nF 10% 310V
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
3300 pF
310 VAC
Radial
10 mm (0.394 in)
630 VDC
12.5 mm
4 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
10 %
2 Pin
Straight
- 55 C
+ 110 C
10 mm
BFC2339
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Lead Diameter: 0.6 mm