DCM3414B75H53C2C05
Vicor
492-M3414B75H53C2C05
DCM3414B75H53C2C05
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole 3414 48V 48V320W C
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
30 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vicor
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
Isolated
1 Output
320 W
36 V
75 V
48 V
6.67 A
2.25 kV
85.9 mm (3.382 in)
35.5 mm (1.398 in)
9.4 mm (0.37 in)
Industrial
Brand: Vicor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Input Voltage: 36 V to 75 V