WSU075-3200-R
Triad Magnetics
553-WSU075-3200-R
WSU075-3200-R
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters 100-240V Wall Pwr Sply 7.5VDC at 3200mA cUL, Center NEG, PLUG=5.5x2.1x11mm
ECAD Model:
Due to government regulations, Mouser is unable to sell this product in your country.
Availability
Stock:
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Triad Magnetics
Product Category: Wall Mount AC Adapters
Delivery Restrictions:
RoHS:
Included
North America
Fixed Plugs
100 VAC to 240 VAC
1 Output
24 W
7.5 VDC
3.2 A
Industrial
Barrel Connector
2.1 mm Barrel Plug (2.1x5.5)
6 ft
Level VI
WSU
Brand: Triad Magnetics
Center Pin Length: 11 mm