XC6136C44AMR-G
Torex Semiconductor
865-XC6136C44AMR-G
XC6136C44AMR-G
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Ultra-Low Power (88nA) Voltage Detector
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Torex Semiconductor
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Detector
SMD/SMT
SOT-25-5
4.4 V
1 Input
Active Low, CMOS
No Manual Reset
No Watchdog
No Backup
6 V
- 40 C
+ 105 C
XC6136
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Torex Semiconductor
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Operating Supply Current: 196 nA
Pd - Power Dissipation: 600 mW
Power Fail Detection: Yes
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1.1 V