UA78L12ACLPR
Texas Instruments
595-UA78L12ACLPR
UA78L12ACLPR
Mfr.:
Description:
Linear Voltage Regulators 12V 100mA Fixed Pos Voltage Regulator A A 595-UA78L12ACLP
ECAD Model:
In Stock: 2.744
Stock:
2.744 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Bulk
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Mfr. Part No.:
Packaging:
Ammo Pack
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments UA78L12ACLP
Texas Instruments
Linear Voltage Regulators 12.0V 100mA A 595-UA 78L12ACLPM A 595-UA A 595-UA78L12ACLPM
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Linear Voltage Regulators
RoHS:
UA78L
Through Hole
TO-92-3
1 Output
Positive
12 V
100 mA
Fixed
14.5 V
27 V
0 C
+ 125 C
6.5 mA
Reel
Cut Tape
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Line Regulation: 250 mV
Load Regulation: 100 mV