TPSM8287A12BAMRDVT
Texas Instruments
595-TPSM8287A12BAMVT
TPSM8287A12BAMRDVT
Mfr.:
Description:
Power Management Modules 6V Input 12A parall elable DC-DC buck mo
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 255
Stock:
255 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 100
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 250)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Power Management Modules
RoHS:
Parallelable Step-Down Power Modules
6 V
12 A
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Voltage - Min: 2.7 V