TPS7A201825PDQNR
Texas Instruments
595-TPS7A201825PDQNR
TPS7A201825PDQNR
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 300-mA ultra-low-noi se low-IQ low-dropo
ECAD Model:
In Stock: 5.478
Stock:
5.478 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
X2SON-4
1.825 V
300 mA
1 Output
Positive
6.5 uA
1.6 V
6 V
95 dB
Fixed
- 40 C
+ 125 C
200 mV
TPS7A20
Reel
Cut Tape
MouseReel
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dropout Voltage - Max: 200 mV at 300 mA
Line Regulation: 0.03 %/V
Load Regulation: 13 mV
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Tolerance: 1.5 %