TPS71933-28DRVT
Texas Instruments
595-TPS71933-28DRVT
TPS71933-28DRVT
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators Dual 200mA Out Low N oise High PSRR A 59 A 595-TPS71933-28DRVR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments TPS71933-28DRVR
Texas Instruments
LDO Voltage Regulators Dual 200mA Out Low N oise High PSRR A 59 A 595-TPS71933-28DRVT
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
WSON-6
2.8 V, 3.3 V
200 mA
2 Output
Positive
2.7 V
6.5 V
Fixed
- 40 C
+ 125 C
230 mV
TPS719
Reel
Cut Tape
MouseReel
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Dropout Voltage - Max: 400 mV at 200 mA
Ib - Input Bias Current: 90 uA
Line Regulation: 130 uV / V
Load Regulation: 75 uV/mA
Operating Supply Current: 90 uA
Pd - Power Dissipation: 1.053 W
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Voltage Regulation Accuracy: 2.5 %