TPS709A33DBVT
Texas Instruments
595-TPS709A33DBVT
TPS709A33DBVT
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators 150mA 30V Ultra-Low IQ A 595-TPS709A33DB A 595-TPS709A33DBVR
ECAD Model:
In Stock: 15.170
Stock:
15.170 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments TPS709A33DBVR
Texas Instruments
LDO Voltage Regulators TPS709 Die in TLV701 Pinout A 595-TPS709 A 595-TPS709A33DBVT
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
SOT-23-5
3.3 V
150 mA
1 Output
Positive
1 uA
2.7 V
30 V
52 dB
Fixed
- 40 C
+ 125 C
300 mV
TPS709
Reel
Cut Tape
MouseReel
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dropout Voltage - Max: 1.4 V
Line Regulation: 3 mV
Load Regulation: 20 mV
Operating Supply Current: 1 uA
Product: LDO Voltage Regulators
Product Type: LDO Voltage Regulators
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Type: Linear Regulator
Voltage Regulation Accuracy: 2 %