TPS543B25TEVM
Texas Instruments
595-TPS543B25TEVM
TPS543B25TEVM
Mfr.:
Description:
Power Management IC Development Tools TPS543B25TEVM
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 5
Texas Instruments
Product Category: Power Management IC Development Tools
RoHS:
Evaluation Modules
Voltage Regulator - Switching Regulator
4 V to 18 V
1 V
TPS543B25T
TPS543B25T
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Output Current: 0 A to 25 A