TPS3899PL42DSER
Texas Instruments
595-TPS3899PL42DSER
TPS3899PL42DSER
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Nanopower supervisor with programmable s
ECAD Model:
In Stock: 1.049
Stock:
1.049 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Cut Tape / MouseReel™
SMD/SMT
WSON-6
4.2 V
1 Input
Active Low, Push-Pull
Manual Reset
No Watchdog
Backup
40 us
6 V
- 40 C
+ 125 C
0.5 %
TPS3899
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Operating Supply Current: 125 nA
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Quiescent Current: 125 nA
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 850 mV