TPS3850H12DRCT
Texas Instruments
595-TPS3850H12DRCT
TPS3850H12DRCT
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Precision window sup ervisor for OV & UV A 595-TPS3850H12DRCR
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 250)
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments TPS3850H12DRCR
Texas Instruments
Supervisory Circuits Precision window sup ervisor for OV & UV A 595-TPS3850H12DRCT
SMD/SMT
VSON-10
1.2 V
1 Input
Active Low, Open Drain
No Manual Reset
Watchdog
No Backup
Programmable
6.5 V
- 40 C
+ 125 C
0.8 %
TPS3850
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Operating Supply Current: 10 uA
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 250
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1.6 V