TPS3840DL27DBVR
Texas Instruments
595-TPS3840DL27DBVR
TPS3840DL27DBVR
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Nanopower high-input voltage supervisor
ECAD Model:
In Stock: 3.904
Stock:
3.904 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Supervisory
SMD/SMT
SOT-23-5
2.7 V
1 Input
Active Low, Open Drain
Manual Reset
No Watchdog
No Backup
619 ms
10 V
- 40 C
+ 125 C
1 %
TPS3840
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Chip Enable Signals: Chip Enable
Country of Assembly: MY
Country of Diffusion: US
Country of Origin: MY
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1.5 V