TPS3702CX33DDCR
Texas Instruments
595-TPS3702CX33DDCR
TPS3702CX33DDCR
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits OV/UV Monitor A 595- TPS3702CX33DDCT A 5 A 595-TPS3702CX33DDCT
ECAD Model:
In Stock: 15.319
Stock:
15.319 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments TPS3702CX33DDCT
Texas Instruments
Supervisory Circuits High-Acc Fixed Thre shold OV/UV Mntr A 5 A 595-TPS3702CX33DDCR
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Monitor
SMD/SMT
TSOT-23-6
3.3 V
1 Input
Active Low, Open Drain
No Manual Reset
No Watchdog
No Backup
18 V
- 40 C
+ 125 C
0.25 %
TPS3702
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 7 uA
Overvoltage Threshold: 3.5 V
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 2 V
Undervoltage Threshold: 3.1 V