TL2575-33IKTTR
Texas Instruments
595-TL2575-33IKTTR
TL2575-33IKTTR
Mfr.:
Description:
Switching Voltage Regulators 1-A Step-Down Vltge
ECAD Model:
In Stock: 1.405
Stock:
1.405 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Switching Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
TO-263-5
Buck
3.3 V
1 A
1 Output
4.75 V
40 V
50 uA
58 kHz
- 40 C
+ 125 C
TL25753
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: CH
Country of Diffusion: US
Country of Origin: CN
Moisture Sensitive: Yes
Operating Supply Current: 5 mA