SN75ALS162DW
Texas Instruments
595-SN75ALS162DW
SN75ALS162DW
Mfr.:
Description:
Bus Transceivers Octal Bus A 595-SN75 ALS162DWR A 595-SN7 A 595-SN75ALS162DWR
ECAD Model:
In Stock: 3.313
Stock:
3.313 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
5.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Bus Transceivers
RoHS:
3-State
ALS
20 ns
SOIC-24
TTL
TTL
48 mA
- 5.2 mA
4.75 V
5.25 V
0 C
+ 70 C
Tube
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Function: Line Transceiver
Mounting Style: SMD/SMT
Number of Channels: 8 Channel
Operating Supply Current: 75 mA