SN74LVC2G32QDCURQ1
Texas Instruments
595-74LVC2G32QDCURQ1
SN74LVC2G32QDCURQ1
Mfr.:
Description:
Logic Gates AC Dual 2-Input Pos OR Gate
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
2.990
Expected 6/17/2026
Expected 7/2/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1   Maximum: 190
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Cut Tape / MouseReel™
OR
2 Gate
LVC
4 Input
VSSOP-8
2 Output
32 mA
- 32 mA
3.8 ns
1.65 V
5.5 V
- 40 C
+ 125 C
SMD/SMT
AEC-Q100
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Logic Type: Monostable Multivibrator
Output Voltage: 0 V