SN74LVC1G32DSFR
Texas Instruments
595-SN74LVC1G32DSFR
SN74LVC1G32DSFR
Mfr.:
Description:
Logic Gates Sgl 2-Input Pos-OR G ate
ECAD Model:
In Stock: 3.180
Stock:
3.180
Can Dispatch Immediately
On Order:
5.000
Expected 10/27/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Cut Tape / MouseReel™
OR
1 Gate
LVC
2 Input
SON-6
1 Output
32 mA
- 32 mA
3.6 ns
1.65 V
5.5 V