SN74LVC1G32DPWR
Texas Instruments
595-SN74LVC1G32DPWR
SN74LVC1G32DPWR
Mfr.:
Description:
Logic Gates SGL 2-Input Positive -OR Gate
ECAD Model:
In Stock: 5.300
Stock:
5.300 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Logic Gates
RoHS:
OR
1 Gate
LVC
2 Input
X2SON-4
1 Output
32 mA
- 32 mA
3.6 ns
1.65 V
5.5 V
- 40 C
+ 125 C
SMD/SMT
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: CN
Country of Diffusion: DE
Country of Origin: CN
Logic Type: Monostable Multivibrator
Output Voltage: 5.5 V