SN74F20N
Texas Instruments
595-SN74F20N
SN74F20N
Mfr.:
Description:
Logic Gates Dual 4 Input
ECAD Model:
In Stock: 953
Stock:
953 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Texas Instruments
Product Category: Logic Gates
RoHS:
NAND
2 Gate
F
8 Input
PDIP-14
2 Output
20 mA
- 1 mA
3.3 ns
4.5 V
5.5 V