REG101NA-3/3K
Texas Instruments
595-REG101NA-3/3K
REG101NA-3/3K
Mfr.:
Description:
LDO Voltage Regulators DMOS 100mA LDO Reg
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: LDO Voltage Regulators
RoHS:
SMD/SMT
SOT-23-5
3 V
100 mA
1 Output
Positive
1.8 V
10 V
Fixed
- 40 C
+ 85 C
60 mV
REG101
Reel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TH
Dropout Voltage - Max: 10 mV at 2 mA
Product Type: LDO Voltage Regulators
Reference Voltage: 1.267 V
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Voltage Regulation Accuracy: 1.5 %