PTH12050YAST
Texas Instruments
595-PTH12050YAST
PTH12050YAST
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 6A 12V-In DDR/QDR Mry Bust Term Module
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 250   Multiples: 250
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 250)
1.000 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS: N
Non-Isolated
1 Output
12 V
10.8 V
13.2 V
550 mV to 1.8 V
6 A