PTH12030WAZ
Texas Instruments
595-PTH12030WAZ
PTH12030WAZ
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 1.2 to 5.5V 26A 12V Input WideAdj Module
ECAD Model:
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
512 Quote
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments PTH12030WAZT
Texas Instruments
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Non-Isolated
1 Output
12 V
10.2 V
13.8 V
1.2 V to 5.5 V
26 A
Module
34.8 mm (1.37 in)
28.45 mm (1.12 in)
9 mm (0.354 in)