PTH12020LAS
Texas Instruments
595-PTH12020LAS
PTH12020LAS
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 0.8 to 1.8V 18A 12V Input WideAdj Module
ECAD Model:
In Stock: 20
Stock:
20 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 20 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Texas Instruments
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS: N
Non-Isolated
1 Output
12 V
10.8 V
13.2 V
5.5 V
18 A
Module
37.97 mm (1.495 in)
22.1 mm (0.87 in)
9 mm (0.354 in)